‌وضعیت نامساعد پناهنده سیاسی ساکن ترکیه، احتیاج به حمایت و توجه سازمانهای مدافع حقوق بشری است.


خۆڕاگری: فتاح پوراحمد دبیر زبان انگلیسی سابق اهل اشنویه، یکی از زندانیان سیاسی کرد و یکی از دستگیرشدگان تابستان ۱۳۹۵ است، که بخاطر وجود خطرات جانی از طرف عوامل رژیم اسلامی ایران، مجبور به ترک وطن و در خواست پناهندگی از سازمان ملل درترکیه شده است و هم اینک بخاطر بیماری قلبی و دیابت در وضعیت نامساعدی بسر میبرد.
فتاح پوراحمد به اتهام عضویت در حزب دمکرات کردستان و کار وفعالیت تشکیلاتی، مدتی بعد از جنگ قره سقل اشنویه در تاریخ : ۱۳۹۵/۴/۱۳ توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در اشنویه دستگیر و برای مدت سه ماه در بازداشتگاههای اطلاعات اشنویه و ارومیه و زندان اشنویه تحت آزار و اذیت و شکنجه های جسمی و روحی بوده است. وی بعدا در دادگاه انقلاب اشنویه با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی بطور موقت تا دادگاه اصلی از زندان آزاد میشود. وی بعداز مدتی بخاطر مسائل امنیتی و خطرات جانی و دستگیری دوباره، بطور قاچاقی از کشور فرار میکند . بعد از چند ماه دادگاه بطور غیابی وی را به ۲۲ سال حبس تعزیری محکوم میکند ولی بعدا در دادگاه تجدید نظر استان حکم وی با پنج سال کاهش به ۱۷سال و نیم کاهش میابد.
وی هم اینک به بیماری قلبی و عروقی و دیابت مبتلا و در شرایط ناگوار بسر می برد و همچنین در ترکیه از طرف عوامل و مزدوران رژیم اسلامی ایران در خطر می باشد و احتیاج به همکاری و کمک سازمانهای حقوق بشری دارد. ماڵپەری ئەنجوومەن:https://xoragri.com/?p=3320
فەیسبووك:‍ https://www.facebook.com/anjumanizindanian
تلگڕام:@xoragre
ئنستا: https://instagram.com/defence.of.political.prisoners